Słowo marszałka

WS3

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam na VII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2014 r.

Formuła spotkania pozostaje bez zmian – to maksimum biznesu, nowych technologii i kreatywności. Proponowane fora dyskusyjne jak zawsze będą dotyczyć także aktualnej sytuacji gospodarczej, z ukierunkowaniem na potencjał regionów. Organizatorzy Forum – korzystając z bardzo bogatego już doświadczenia – tworzą kolejną platformę, pozwalającą na budowanie efektywnej i opartej na wzajemnych korzyściach współpracy samorządów i nauki z biznesem.

Głównym tematem tegorocznej edycji Forum jest energetyka, w tym odnawialne źródła energii, oraz korzyści, jakie ten dynamicznie rozwijający się sektor przynosi regionom. Dodatkowo dyskusja skupi się wokół innych wyselekcjonowanych branż: innowacyjnego włókiennictwa i przemysłu mody, IT/BPO, medycyny, farmacji, kosmetyków, nowoczesnego rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego oraz zaawansowanych materiałów budowlanych.

W EFG tradycyjnie wezmą udział delegacje krajowe i zagraniczne, reprezentujące zaprzyjaźnione miasta i regiony, oraz przedstawiciele zagranicznego biznesu. W tym roku przewidujemy również sesję poświęconą 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Zapraszamy na nią przedstawicieli ministerstw rządu RP oraz ambasadorów państw, z którymi łączą nas szczególne relacje polityczne i gospodarcze.

Poprzednia, szósta edycja Europejskiego Forum Gospodarczego, okazała się ogromnym sukcesem. Gościliśmy 2,5 tys. przedstawicieli biznesu, instytucji państwowych, samorządowych, otoczenia biznesu i nauki. W ciągu dwóch dni obrad odbyły się 4 sesje plenarne, 10 salonów branżowych, 10 wydarzeń towarzyszących. Impreza została uświetniona wręczeniem Nagród Gospodarczych Województwa Łódzkiego. Laureaci zostali nominowani do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wszystkich zainteresowanych kwestią innowacyjności i potencjałem rozwojowym w energetyce, a także konkurencyjnością regionów i firm – raz jeszcze zapraszam na VII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2014. Jestem przekonany, że udział w tegorocznej imprezie będzie ciekawym doświadczeniem, integrując środowiska biznesowe, naukowe i samorządowe, a Forum procentować będzie w postaci inspiracji, nowego myślenia i kontaktów z partnerami w biznesie.

Atmosfera Europejskiego Forum Gospodarczego to kilkadziesiąt spotkań i dyskusji, sesje plenarne, panele dyskusyjne, salony branżowe, 2200 zarejestrowanych uczestników, wiele spotkań biznesowych typu B2B i niezliczona ilość nawiązanych rozmów o współpracy.

Zobacz relację z poprzedniej edycji.

Aktualności

Ruszyły już przygotowania.

Ruszyły już przygotowania do kolejnej VII edycji Europejskiego Forum Gospodarczego, którego tematyka osiową będzie energetyka ze szczególnym ukierunkowaniem na problematykę odnawialnych źródeł energii. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już niebawem do rejestracji.
 

Formularz rejestracyjny został właśnie uruchomiony.

Formularz rejestracyjny został właśnie uruchomiony. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tegorocznym Europejskim Forum Gospodarczym zapraszamy do jego wypełnienia i pełnego uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach Forum. Serdecznie zapraszamy. Rejestracja już trwa!
 

Edukacja zawodowa w wymiarze europejskim

Głównym celem edukacji – oprócz rozwoju osobistego uczących się – jest dostarczenie im narzędzi do zdobycia i utrzymania pracy. O możliwościach znalezienia zatrudnienia decyduje jednak sytuacja rynkowa i popyt ze strony pracodawców. Każdy absolwent, który po opuszczeniu murów szkolnych nie znajduje zatrudnienia adekwatnego do swojego wykształcenia, przynosi gospodarce straty, bowiem zainwestowany w niego kapitał nie daje zwrotu. Jak zatem dopasować podaż do popytu? Jak zapewnić kadry o poszukiwanych przez pracodawców kompetencjach? Wydawać by się mogło, że nie jest to trudne zadanie, a jednak wciąż przedsiębiorcy narzekają na brak fachowych pracowników, podczas gdy wciąż wiele osób poszukuje pracy. Jak spowodować, by szkoły i uczelnie naprawdę przygotowywały do życia zawodowego? O tym dyskutować będą znakomici goście panelu, przedstawiciele przedsiębiorców, szkół i uczelni, specjaliści na co dzień zajmujący się edukacją zawodową, jednym słowem praktycy – i to nie tylko z Polski, ale i Niemiec.
 

Prelegenci

Małgorzata Saryusz-Wolska

Radca prawny, partner w AMlegal Kancelaria Radców Prawnych...
 

Elwira Zaręba

Prezes Stowarzyszenia Włókienników Polskich Absolwentka wydziału Włókienniczego Politechniki Łódzkiej...
 

Roman Jagieliński

Polski polityk, poseł na Sejm I, II, III i IV kadencji, były wicepremier i minister rolnictwa...
 

Adam Struzik

Lekarz, samorządowiec i społecznik, parlamentarzysta, polityk...
 

Marek Sowa

Polski samorządowiec, członek zarządu województwa, a od 2010 marszałek województwa małopolskiego...
 

Kazimierz Kotowski

Absolwent Wydziału Rolnego Akademii Rolniczej w Lublinie...
 

Zbigniew Rasilewski

Zastępca prezydenta Torunia nadzorujący działania związane ze sferami: mieszkalnictwa, gospodarki, nieruchomościami, geodezji i kartografii, a także ewidencją i rejestracją...
 

Jacek Walczak

Polski samorządowiec, urzędnik...
 

Leszek Trębski

Polski polityk, samorządowiec...
 

Krzysztof Chojniak

Magister, inżynier, elektryk. Absolwent Politechniki Częstochowskiej, podyplomowych studiów w zakresie Zarządzania Oświatą na Akademii Ekonomicznej w Katowicach...
 

Agustín Martínez Núñez

Ambasador Królestwa Hiszpani w Rzeczypospolitej Polskiej. Absolwent Wydziału prawa...
 

Paul Bekkers

Ambasador Królestwa Niderlandów w Rzeczypospolitej Polskiej...
 

Thomas Buchsbaum

Absolwent prawa. Ambasador Austrii w Rzeczypospolitej Polskiej...
 

Steen Hommel

Ambasador Danii w Polsce. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie w Kopenhadze...
 

Monika Kapil Mohta

Ambasador Indii dla Polski i Litwy...
 

Loreta Zakarevičiene

Ambasador Litwy w Polsce. Absolwentka Wydziału Matematyczno-Mechanicznego Uniwersytetu Wileńskiego...
 

Vassiliy Christov Takev

Ambasador Bułgarii w Polsce. Absolwent Wydziału Filozofii i Historii na Uniwersytecie Sofijskim im. Św. Klemensa z Ochrydy...
 

Karina Troughton

WiceprezesBusiness Analytics, w IBM...
 

Marek Zuber

Absolwent Wydziału Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie...
 

Piotr Daniel

Dyrektor Departamentu Służby Celnej przy Ministerstwie Finansów...
 

Olgierd Roman Dziekoński

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta...
 

Marcin Karolec

Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Klimatycznej...
 

Jarosław Zuwała

Z-ca Dyrektora ds. Badań i Rozwoju Instytutu Chemicznej Obróbki Węgla...
 

Wiktor Askanas

Dziekan Wydziału Administracji, Uniwersytet New Brunswick...
 

Iwona Kossmann

W październiku 2012 roku założyła firmę Kossmann Fashion zajmującą się projektowaniem i produkcją mody biznesowej. dla kobiet...
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress